O uczelni Aktualności Dla kandydatów Dla studentów Galeria Kontakt
WAŻNE: Studia podyplomowe JUBILEUSZ 15-lecia UCZELNI Specjalna oferta dla maturzystów niedziela, 17 lutego 2019, imieniny Donata i Łukasza
Gospodarka Przestrzenna
Geodezja i Kartografia
Studia podyplomowe
To już historia
Biblioteka
O nas


© 2009 WSIG w Słupsku
Design by Infocity

Pożegnanie absolwentów

O uczelni / To już historia / Pożegnanie absolwentów

Mury Wyższej Szkoły Inżynierii Gospodarki w Słupsku opuścili jej absolwenci – rocznik 2009. Uroczystość wręczenia dyplomów studentom Gospodarki Przestrzennej (specjalności: Zagospodarowanie Przestrzenne i Kształtowanie Krajobrazu) odbyła się w piątek, 03 lipca w szacownych murach słupskiego Ratusza.

pozegnanie1.jpgW uroczystości pożegnania absolwentów WSIG udział wzięli: JM Rektor WSIG, Członek Polskiej Akademii Nauk prof. dr hab. inż. Andrzej Hopfer; prorektor ds. Organizacji i Rozwoju, dr inż. prof. nadzw. Stanisław Szyszko; prorektor ds. Nauki i Badań Członek Polskiej Akademii Nauk, prof. dr hab. inż. Jerzy Suchta, Dziekan uczelni dr Jan Sieńko, oraz promotorzy: prof. nadzw. dr hab. inż. arch. Piotr Lorens; prof. nadzw. dr hab. inż. Jadwiga Widomska-Piesik; pracownicy naukowi i administracyjni WSIG - mgr Piotr Gontarek- Pełnomocnik Rektora ds. rozwoju uczelni, władze samorządowe, zaproszeni goście, a także najważniejsi w tym dniu –  Absolwenci  WSIG wraz z rodzinami. Studenci odbierali dyplomy ubrani w uroczyste togi studenckie.  

-  Szanowni Państwo,  jesteście już wszyscy inżynierami. Wykształcenie, które zdobyliście, niech stanie się dla Was drogowskazem w życiu codziennym – powiedział, otwierając uroczystość JM Rektor WSIG, Członek Polskiej Akademii Nauk, prof. dr hab. inż. Andrzej Hopfer.

Życzenia i gratulacje w kierunku absolwentów padły z ust posła na sejm RP, Zbigniewa Konwińskiego i zastępcy Prezydenta Miasta Słupska, Ryszard Kwiatkowskiego.

W imieniu Absolwentów zabrała głos inż. Dorota Wierzba. Drżącym ze wzruszenia głosem powiedziała:

pozegnanie2.jpg„Jego Magnificencjo, Wysoki Senacie, Szanowni Goście, Drodzy  Studenci.

Przez trzy i pół roku naszej edukacji Wyższa Szkoła Inżynierii Gospodarki w Słupsku była dla nas nie tylko miejscem zdobywania wiedzy, ale również drugim domem. Dała nam, dziś już jej absolwentom, nie tylko możliwość zdobywania wiedzy, ale również nowe doświadczenia. Nasi wykładowcy otworzyli przed nami całkiem  nowe horyzonty. Byli nie tylko nauczycielami, ale tez przewodnikami w zdobywaniu wiedzy. Przez cały czas starali się wskazywać nam najwłaściwszą drogę.
To właśnie w murach tej uczelni mogliśmy zrozumieć, jak ważna dla człowieka jest edukacja i jak wiele może zmienić w jego życiu. Jednakże Wyższa Szkoła Inżynierii Gospodarki to nie tylko uczelnia. To miejsce, gdzie zdobyliśmy nowych przyjaciół i gdzie mogliśmy zmierzyć się z własnymi słabościami. Poznaliśmy smak osobistych sukcesów, także i tych wynikających z  pokonywania przeszkód.

Większość z nas będzie kontynuowała swoją edukację, ale zawsze ze wzruszeniem będziemy wspominać te trzy i pół roku, które tak wiele zmieniły w naszym życiu”. NASZYMI WSPANIAŁYM PROFESOROM – DZIĘKUJEMY GORĄCO.

Przewodniczący Samorządu Studentów WSIG, Romuald Rasiak żegnał absolwentów słupskiej uczelni słowami:

pozegnanie3.jpg„Ziemia Słupska wzbogaciła się dziś o 30 osób legitymujących się wyższym wykształceniem. Warto przypomnieć, że dzisiejsi absolwenci rozpoczynali naukę, korzystając z gościny Szkoły Podstawowej przy ul Kilińskiego, a dopiero po roku przeprowadzili się do pięknego, dobrze wyposażonego budynku przy ul. Bałtyckiej. Ale nie gmach i mury są ważne, ale ludzie. Myślę, że atmosfera panująca w naszej uczelni pozwoli Państwu, absolwentom tej szkoły, zachować o niej jak najlepsze wspomnienia. Nie wątpię, że wiedza, którą nauczyciele akademiccy starali się Państwu jak najlepiej przekazać zostanie odpowiednio zagospodarowana, a uzyskany tytuł inżyniera pozwoli Wam z powodzeniem kontynuować naukę w szkołach akademickich lub podjąć pracę zawodową. Jak ważnym czasem w życiu człowieka są studia. – To czas zdobywania wiedzy, kształtowania nowych wartości, umiejętności dokonywania wyborów i podejmowania trudnych decyzji. To kapitał, który należy pomnażać.

Wśród was nie ma osoby, która w żaden sposób nie wpłynęłaby na dzisiejszy kształt naszej szkoły. To Wy tchnęliście w jej w mury studenckiego ducha, budowaliście jej atmosferę. Byliście jej dobrymi studentami – tworzyliście od początku zręby studenckiego życia, zakładaliście kluby i koła naukowe, organizowaliście pierwsze studenckie bale i juwenalia, spotkania z politykami i wyjazdy naukowe.

Dziś tę spuściznę przekazujecie – swoim następcom, kolejnym rocznikom studentów WSIG.

Jestem pewny, że każdy z was pozostawił tu, w Wyższej Szkole Inżynierii Gospodarki w Słupsku ważną cząstkę siebie, której ślad pozostanie w jej historii na zawsze.

Bądźcie najlepszymi ambasadorami naszej uczelni, to  wraz z Waszym przyjściem zaczęła się bowiem jej historia.           

pozegnanie4.jpgpozegnanie5.jpgPodczas uroczystości uhonorowano najlepszą pracę dyplomową. Wyróżnienie dla pracy dyplomowej inż. Urszuli Różańskiej-Niedałkowskiej ufundowało Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Słupsku. Temat wyróżnionej pracy to: „Projekt ukształtowania systemu terenów wypoczynkowych na przykładzie miasta Słupska”.

Promotorem  inż. Urszuli Różańskiej-Niedałkowskiej był prof. nadzw. dr hab. inż. arch. Piotr Lorens.

Po uroczystości przyszedł czas na wzajemne życzenia, gratulacje i pamiątkowe zdjęcia z Senatem uczelni w tle pięknej sali im. Konstytucji 3-go Maja słupskiego Ratusza, a potem poczęstunek ufundowany przez Sponsorów uczelni.

 

pozegnanie6.jpgpozegnanie7.jpg

pozegnanie8.jpg